Logo Realitatea.md

(FOTO) Moldova, învinsă de Turcia. Suporterii au început să plece grămadă, după cel de-al 4-lea gol

11 Septembrie 2019, 07:42 // SPORT

Meciul între Moldova și Turcia a început la 21:45 pe stadionul „Zimbru” din capitală. După mai bine de o jumătate de oră... a răsunat primul: „Gooool”. Nu au fost ai noștri. Fotbalistul Ozan Tufan a pasat decisiv în poarta Moldovei.

S-a încheiat prima repriză, iar când a început a doua, pe la minutul 56:40, a avut loc cel de-al doilea gol, tot în poarta Moldovei. Golul a fost dat de turcul Deniz Turuc.

Suporterii echipei naționale încă avea speranța că totul poate fi recuperat, însă la minutul 78:54, Cenk Tosun a făcut un scor de 0-3 în favoarea Turciei.

Atunci când, la minutul 87:26, Yusuf Yazici a dat cel de-al patrulea gol în poarta Moldovei, microbiștii moldoveni au părăsit stadionul fără să întoarcă privirile.

Amintim că este perioada preliminariilor Campionatului European de Fotbal 2020.