Logo Realitatea.md

Acestea sunt localitățile din țară care vor rămâne, pe parcursul zilei, fără lumină

03 Ianuarie 2019, 07:15 // Actualitate
Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că joi, 3 ianuarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice.
Foto simbol: pexels
1. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.N.Dimo 11/3 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.N.Dimo 17/1 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.N.Dimo 17/2 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str-la Bulbocica 6, 46, 48, 54, str.Carierei 4-36, 5-9, 999, str-la 1 Carierei 4A, 16, str.Circului 5-65, 16-58, str-la 1 Circului 1, 9, 12, 13, 14, str-la 2 Circului 1, str-la 2 Pietrăriei 2A, 19-29, str-la Pietrăriei 13A, bl.Renașterii 5, 8, 33/1, 999, 9999 - în intervalul de timp între 09:25 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
2. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
str.Doina şi Ion Aldea-Teodorovici, Dumbravii, Florilor, Fructelor, Salcîmilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
3. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Goianul Nou:
str.Donici, Tineretului, Vasile Alecsandri, Goianul Nou - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
4. Anenii Noi:
str.Miciurin, Suvorov, Tighina - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Suvorov, Tighina - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
5. Basarabeasca:
s.Iserlia: str.Mira, Iserlia, Comsomolului - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
6. Cahul:
s.Burlăceni: str.Lenin, M.Frunze - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
7. Cantemir:
s.Coștangalia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
8. Comrat (UTA Găgăuzia):
s.Cazaclia: str.Comsomoliscaea, Crupscaea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cazaclia: str.Lesnaia - parţial în intervalul de timp între 15:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
9. Călăraşi:
s.Nișcani - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Țibirica - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
10. Căuşeni:
s.Cîrnățeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tănătari - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
11. Cimişlia:
str.Livezilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 12:00 - 15:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ecaterinovca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 15:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
12. Hînceşti:
s.Calmațui - parţial în intervalul de timp între 10:10 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Lăpușna: str. 50 Let Octeabrea, A.Lăpușneanul, Doina, Ioana Iakir, Matrosov, Sadovaia, S.Kirov, Sovetov, str-la Sovetov, Șelepukina, Umanski, V.Maiakovski - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Logănești - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
13. Ialoveni
s.Răzeni - în intervalul de timp 10:00 - 12:00, pentru conectarea clienţilor noi
14. Străşeni:
str.A.Pușkin, A.Mateevici, Cetatea Albă, Chișinăului, Gavriil Muzicescu, Prieteniei, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Mihai Volontir, Mioriţa, Nicolae Sulac, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ţărăncuţă, Victoriei - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Căpriana - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
15. Ştefan Vodă:
s.Olănești: str.I.Creangă, N.M.Spătaru - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Slobozia: str.Miciurin, M.Frunze, Tinereții, Vostocinaia - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
16. Taraclia:
s.Albota de Sus: str.Iubileinaia, Fiodor Idjilov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
17. Teleneşti:
s.Verejeni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 16:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11. Furnizorul își cere scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
CURS VALUTAR BNM
EUR EUR 19.4633 0.0000%
USD USD 17.1929 0.0000%
RUB RUB 0.2429 0.0000%
RON RON 4.0207 0.0000%
UAH UAH 0.6382 0.0000%
Vezi si alte valute
CELE MAI CITITE 30 zile 7 zile