Logo Realitatea.md

Alegeri locale în raionul Dondușeni: În două localități candidează doar Socialiști

08 Octombrie 2019, 16:06 // Alegeri

Circumscripția electorală raională Dondușeni cuprinde 22 de localități, în care, pe 20 octombrie 2019, se vor desfășura alegeri locale. În două localități, la funcția de primar candidează doar Socialiști. Este vorba despre satele Arionești și Pocrovca. Vezi mai jos lista localităților din raionul Dondușeni și numele candidaților care vor lupta pentru scaunul de primar, potrivit datelor CEC.

Foto: realitatea.md

Or. Donduşeni:

  1. Zloi Ion - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  2. Brumarel Valentin - Partidul Politic "Șor"
  3. Belciug Ivan - Partidul Politic "Partidul Nostru"
  4. Ciobanu Remus - Blocul Electoral "ACUM Platforma DA și PAS"
  5. Varzari Ruslan - Partidul Democrat din Moldova

Satul Arioneşti:

  1. Beţîvu Victor - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova

Satul Baraboi:

  1. Cotorcea Leonid - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  2. Damean Valerii - Partidul Politic Partidul Nostru
  3. Radiță Anatolie - Partidul Politic "Șor"
  4. Țurcan Andrei - Blocul Electoral "ACUM Platforma DA și PAS"
  5. Panțîr Anatolii - Partidul Popular Românesc

Satul Briceni:

  1. Jitari Oleg - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  2. Scorțescu Liviu - Candidat independent
  3. Țugui Viorel - Blocul electoral "ACUM Platforma DA și PAS"
  4. Iazinschi Ion - Partidul Democrat din Moldova

Satul Cernoleuca:

  1. Mazureac Ala - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  2. Puşcaş Ivan - Blocul electoral "ACUM Platforma DA și PAS"
  3. Vasilevschi Anatolie - Candidat indepndent

Satul Climăuţi:

  1. Chiriac Mariana - Partidul Democrat din Moldova
  2. Pînzari Iurie - Blocul electoral "ACUM Platforma DA și PAS"
  3. Prepelița Dmitrii - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova

Satul Corbu:

  1. Slipenchi Victorin - Candidat independent
  2. Tatari Mihail - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova'
  3. Tincu Vitalie - Blocul electoral "ACUM Platforma DA și PAS"
  4. Frasinciuc Victor - Partidul Politic "Șor"

Satul Crişcăuţi:

  1. Semeniuc Alina - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  2. Cojucari Ivan - Partidul Democrat din Moldova
  3. Bîcu Galina - Partidul Politic "Șor"
  4. Rusnac Valerii - Partidul Comuniștilor din Republica Moldova
  5. Ciumac Vera - Blocul electoral "ACUM Platforma DA și PAS"

Satul Donduşeni:

  1. Zloi Vladislav - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  2. Grigorovschi Vladislav - Partidul Democrat din Moldova

Comuna Elizavetovca:

  1. Mişcişin Valeriu - Partidul Comuniştilor din Republica Moldova
  2. Bacalîm Iurii - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  3. Pastuh Alexandru - Partidul Politic "Șor"

Comuna Frasin:

  1. Grubîi Valentina - Partidul Politic "Partidul Nostru"
  2. Gortolomei Ala - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  3. Bojenco Anatolie - Partidul Democrat din Moldova
  4. Bodorin Veronica - Partidul Liberal Democrat din Moldova
  5. Mititelu Valeriu - Blocul electoral ACUM Platforma PAS și DA
  6. Borodac Ivan - Candidat independent

Satul Horodişte:

  1. Burcatîi Boris - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  2. Condrea Andrei - Partidul Politic Șor
  3. Coban Iurie - Blocul electoral ACUM Platforma PAS și DA
  4. Verega Ion - Partidul Liberal Democrat din Moldova

Comuna Moşana:

  1. Casico Rita - Partidul Socialiştilor din Republica Moldova
  2. Crivoi Victor - Partidul Politic "Partidul Nostru"

Satul Pivniceni:

  1. Lisenco Boris - Partidul Democrat din Moldova
  2. Fabian Dumitru - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  3. Mititiuc Iurii - Partidul Politic "Șor"
  4. Ftomov Iurie - Blocul electoral ACUM Platforma PAS și DA

Satul Plop:

  1. Guțanu Aureliu - Partidul Democrat din Moldova
  2. Panfil Piotr - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  3. Batrinac Alexei - Partidul Politic Șor
  4. Pădure Anatolie - Blocul electoral ACUM Platforma PAS și DA
  5. Jelăuc Grigorii - Partidul Comuniștilor din Republica Moldova

Satul Pocrovca:

  1. Rîlschii Ivan - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova

Satul Rediul Mare:

  1. Lachi Galina - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  2. Ignat Dumitru - Partidul Politic "Partidul Nostru"
  3. Cucoş Vadim - Partidul Politic Şor
  4. Ciobanu Valentin - Blocul electoral "ACUM Platforma Da și PAS"
  5. Harabari Ludmila - Partidul Democrat din Moldova

Satul Scăieni:

  1. Vascauțan Anatolie - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  2. Racu Rita - Blocul Electoral ACUM Platforma DA şi PAS
  3. Racu Lucian - Partidul Liberal Democrat din Moldova

Comuna Sudarca:

  1. Lisnic Anatolie - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  2. Ungureanu Silvia - Blocul electoral "ACUM Platforma Da și PAS"
  3. Bliuc Olga - Partidul Politic "Șor"

Comuna Teleşeuca:

  1. Dabija Victor -Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  2. Vacari Galina - Partidul Politic "Partidul Nostru"
  3. Țaulean Aliona - Partidul Politic "Șor"
  4. Lopatenco Mihail - Blocul electoral "ACUM Platforma Da și PAS"
  5. Chilat Alla - Candidat independent

Comuna Tîrnova:

  1. Cebotari Valentin - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  2. Amorarița Liudmila - Partidul Politic Şor

Satul Ţaul:

  1. Mitrica Androni - Partidul Liberal Democrat din Moldova
  2. Vacarciuc Alexei - Partidul Socialistilor din Republica Moldova
CURS VALUTAR BNM
EUR EUR 19.3655 -0.0057%
USD USD 17.3815 -0.0856%
RUB RUB 0.2729 0.3678%
RON RON 4.0681 -0.0933%
UAH UAH 0.6992 0.8219%
Vezi si alte valute
CELE MAI CITITE 30 zile 7 zile