Logo Realitatea.md

Alegeri locale în raionul Dubăsari. Locuitorii din 11 localități își vor alege primarii (LISTĂ)

13 Octombrie 2019, 15:19 // Alegeri

Circumscripția electorală raională Dubăsari cuprinde 11 localități, în care pe 20 octombrie 2019 se vor desfășura alegeri locale. Vedeți mai jos lista candidaților care se vor primari în comunele și satele raionului Dubăsari, potrivit datelor CEC.

Comuna Cocieri:

  1. Verlan Nicolae - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  2. Spinovschi Raisa - Candidat independent

Comuna Corjova:

  1. Ion Beșleaga - Partidul Comuniștilor din Republica Moldova
  2. Sergiu Oprea - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  3. Glod Zaharia - Blocul electoral "ACUM Platforma DA și PAS"
  4. Igor Punga - Partidul Politic "ȘOR"
  5. Ilie Coica - Partidul Liberal Democrat din Moldova

Comuna Coșnița:

  1. Alexandru Leșan - Partidul Democrat din Republica Moldova
  2. Stati Irina - Partidul Politic "ȘOR"
  3. Gafeli Alexei - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  4. Bondari Mihail - Blocul electoral "ACUM Platforma DA și PAS"

Satul Doroţcaia:

  1. Valeriu Berzan - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  2. Ivanov Vasile - Partidul Politic "ȘOR"

Satul Holercani:

  1. Tudor Tanasiev - Partidul Democrat din Republica Moldova
  2. Grigore Racu - Partidul Politic "ȘOR"
  3. Popușoi Valeriu -  Blocul electoral "ACUM Platforma DA și PAS"
  4. Marinuța Maria - Partidul Verde Ecologist
  5. Valeriu Racu - Partidul Liberal

Satul Marcăuți:

  1. Bătrîncea Mihail - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  2. Alexei Leahu - Blocul electoral "ACUM Platforma DA și PAS"
  3. Cojocari Lilia - Partidul Politic "ȘOR"

Satul Molovata:

  1. Popa Ion - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  2. Popa Ina - Partidul Politic "ȘOR"
  3. Terentii Victor - Blocul electoral "ACUM Platforma DA și PAS"
  4. Brînză Igor - Candidat independent
  5. Brașoveanu Vadim - Partidul Democrat din Republica Moldova

Satul Molovata Nouă:

  1. Valeriu Sandu - Partidul Democrat din Republica Moldova
  2. Oleg Gazea - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova

Satul Oxentea:

  1. Pavel Rusu - Partidul Democrat din Republica Moldova
  2. Andrieș Gheorghe - Partidul Politic "ȘOR"
  3. Sandu Mihail - Blocul electoral "ACUM Platforma DA și PAS"
  4. Valeriu Rusu - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  5. Buzilă Rodica - Candidat independent

Satul Pîrîta:

  1. Iurie Soltan - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova
  2. Palai Sergiu - Partidul Comuniștilor din Republica Moldova
  3. Burlac Ion - Blocul electoral "ACUM Platforma DA și PAS"
  4. Cret Ghenadie - Partidul Politic "ȘOR"
  5. Diacioc Rima - Partidul Liberal Democrat din Moldova

Satul Ustia:

  1. Panfili Vera - Partidul Liberal
  2. Polivenco Vasile - Partidul Politic "ȘOR"
  3. Verdes Maxim - Blocul electoral "ACUM Platforma DA și PAS"
  4. Lungu Nicolae - Partidul Democrat din Republica Moldova
CURS VALUTAR BNM
EUR EUR 19.3214 0.4586%
USD USD 17.5802 0.7103%
RUB RUB 0.2745 0.7339%
RON RON 4.0546 0.3962%
UAH UAH 0.7255 1.7104%
Vezi si alte valute
CELE MAI CITITE 30 zile 7 zile