Logo Realitatea.md

Circumscripția electorală raională Criuleni: Localitatea cu un singur candidat la funcția de primar

08 Octombrie 2019, 13:42 // Alegeri

Circumscripția electorală raională Criuleni cuprinde 25 de localități, în care, pe 20 octombrie 2019, se vor desfășura alegeri locale. În timp ce în orașul Criuleni candidează 11 persoane la funcția de primar, în comuna Dolinnoe se pare că doar un singur om se vrea primar. Vezi lista localităților din raionul Criuleni și numele candidaților la funcția de primar, potrivit datelor CEC.

Foto: realitatea.md

orașul Criuleni:

  1. Sclifos Mihail - Partidul Socialiștilor din Republica Moldova (PSRM)
  2. Panfilii Ghenadie - Partidul Vocea Poporului (PVP)
  3. Zolotco Alexandru - candidat independent
  4. Onișciuc Vitalie - Partidul Democrat din Moldova (PDM)
  5. Rusu Eleonora - Partidul Liberal (PL) 
  6. Goncearenco Dumitru - Partidul Comuniștilor din Republica Moldova (PCRM)
  7. Ianenco Serghei - Partidul „Șor”
  8. Iurcu Valeriu - Blocul electoral ACUM
  9. Simon Olga - Partidul Unităţii Naţionale (PUN)
  10. Rotaru Vitalie - Partidul Verde Ecologist
  11. Samoil Ana - Partidul Uniunea Salvați Basarabia (USB)

comuna Bălăbăneşti:

  1. Nistreanu Ion - PDM
  2. Șalgan Ion - PLDM
  3. Cotoman Mihail - PSRM
  4. Cotoman Ion - Blocul electoral ACUM
  5. Temciuc Victor - PUN

comuna Bălţata:

  1. Cucu Nina - ȘOR
  2. Perepicica Vadim - PSRM
  3. Ternovețchi Alexei - PDM
  4. Balanețcaia Nelea - Partidul Nostru
  5. Coronciuc Olga - PCRM

comuna Boşcana:

  1. Bounegru Ludmila - PSRM
  2. Stavila Viorica - blocul electoral ACUM
  3. Racul Svetlana - PDM

satul Cimişeni:

  1. Pisarenco Valentina - PDM
  2. Sajin Gheorghe - PSRM
  3. Golovei Marian - Blocul electoral ACUM

satul Corjova:

  1. Ojog Gheorghe - PUN
  2. Padurean Simion - Blocul electoral ACUM
  3. Padurean Tudor - PSRM

satul Coșernița:

  1. Tipa Fiodor - PSRM
  2. Josan Olga - Blocul electoral ACUM

satul Cruglic:

  1. Cucu Svetlana - PSRM
  2. Bocan Gheorghe - PDM
  3. Neculai Iurie - Blocul electoral ACUM
  4. Druța Gheorghe - PL

comuna Dolinnoe:

  1. Țeliscev Pavlina - PSRM

comuna Drăsliceni:

  1. Chirtoaca Tudor - PSRM
  2. Maxim Dumitru - PUN
  3. Buzu Petru - Blocul electoral ACUM
  4. Ursu Ana - PDM
  5. Pintilie Liudmila - USB

satul Dubăsarii Vechi:

  1. Casian Vitalie - PUN
  2. Iacob Maria - PDM
  3. Troian Veaceslav - PL
  4. Chetrușca Aurel - Blocul electoral ACUM
  5. Verebceanu Vitalie - PCRM
  6. Postica Andrei - VP
  7. Pisarenco Ion - PSRM

comuna Hîrtopul Mare:

  1. Roșca Dumitru - USB
  2. Rusu Sergiu - PSRM
  3. Anghelici Eugenia - Blocul electoral ACUM
  4. Delimarschi Anatolie - PCRM

comuna Hruşova:

  1. Roibu Oleg - Voința Poporului
  2. Cotovici Simion - PSRM
  3. Roșca Pavel - Blocul electoral ACUM
  4. Manvelov Valerian - PCRM
  5. Cotovici Parascovia - Partidul Verde Ecologist

satul Işnovăţ:

  1. Istrati Anatolie - PSRM
  2. Duca Andrei - PDM

satul Izbişte:

  1. Plămădeală Ion - PDM
  2. Mîndru Gabriela - PSRM
  3. Gherciu Eduard - VP
  4. Ciobanu Igor - Blocul electoral ACUM

satul Jevreni:

  1. Soltan Larisa - PDM
  2. Rotari Igor - PLDM
  3. Rotari Valeriu -  ȘOR
  4. Racu Constantin PL
  5. Sîrbu Alina - Blocul electoral ACUM
  6. Panfili Ghenadie - candidat independent

satul Maşcăuţi:

  1. Bacal Pavel - PSRM
  2. Carțîn Valeriu - Blocul electoral ACUM

satul Măgdăceşti:

  1. Cojocaru Liuba - PLDM
  2. Tentiuc Lidia - USB
  3. Munteanu Petru - Blocul electoral ACUM
  4. Ursu Constantin - PSRM

comuna Micleşti:

  1. Buga Iurie - PDM
  2. Sprînceanî Mihaela - PSRM
  3. Procopenco Veaceslav - Blocul electoral ACUM

satul Oniţcani:

  1. Șarban Ion - PLDM
  2. Ungurean Ala - Blocul electoral ACUM
  3. Vozian Grigore - PDM
  4. Cîșlari Leonid - PSRM
  5. Tîrgoala Maria - candidat independent

comuna Paşcani:

  1. Efros-Bujor Natalia - PLDM
  2. Gîrbea Vasile - PDM
  3. Rotaru Grigore - Blocul electoral ACUM
  4. Tostogan Victor - PSRM

comuna Răculeşti:

  1. Malai Mariana - PSRM
  2. Buzgan Liudmila - ȘOR
  3. Tutunaru Ana - PLDM

Frunza Vasile - Blocul electoral ACUM

satul Rîşcova:

  1. Goncear Liviu - PSRM
  2. Sîrbu Dumitru - PDM
  3. Camenscic Sergiu - Blocul electoral ACUM

satul Slobozia-Duşca:

  1. Rubanovici Andrei - PSRM
  2. Sitișco Ruslan - candidat independent
  3. Istrati Sergiu - PDM
  4. Boșcanean Vadim - Blocul electoral ACUM
  5. Vădeanu Lilia - PUN

satul Zăicana:

  1. Arseniu Valeriu - PSRM
  2. Vartic Vasile - Blocul electoral ACUM
  3. Balan Iuri - PCRM
  4. Onofrei Simion - candidat independent
CURS VALUTAR BNM
EUR EUR 19.3655 -0.0057%
USD USD 17.3815 -0.0856%
RUB RUB 0.2729 0.3678%
RON RON 4.0681 -0.0933%
UAH UAH 0.6992 0.8219%
Vezi si alte valute
CELE MAI CITITE 30 zile 7 zile