Logo Realitatea.md

Lista localităților din țară, care vor fi deconectate, astăzi, de la energia electrică

15 Octombrie 2018, 07:00 // Societate

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că luni, 15 octombrie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice.

Foto: pexels

1.      Chişinău, sectorul Botanica:
str.Belgrad 19/1, 19/3, 21, 23, 36, Butucului 14, 16, 16/1, Cuza-Vodă bd. 6, 6/3, 6/4, 6A, 8, 8/1, 8/2, 8A, 21/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
2.      Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str. 31 August 1989, Alexandru Cel Bun, Alexandru Lăpuşneanu, Barbu Lăutaru, Cetatea Albă, Chişinău: Tighina Şos., Chişinăului, Dimitrie Cantemir, Fintina Schinului, Florilor, Liviu Deleanu, Memoriei, Nicolae Testemiţeanu, Nicolae Testemiţeanu str-la, Par.Stefan, Petru Rareş, Sfatul Ţării, Sîngera, Suveranitatii, Suveranitatii str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştiinţei, Tighina, Vasile Lupu, Vasile Lupu 1 str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.A.Donici, A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Chişinăului, Dealul Leului, M.Eminecsu, Munceşti, Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Ştefan cel Mare, C.Negruzzi, Horelor, Liviu Damian, M.Costin, Orheiului, P.Zadnipru, Doinelor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
3.      Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Aeroport, Botanica, Hlobeni, Ion Luca Caragiale, Miron Costin, Nicolae Bălcescu - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
4.      Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Calea Ieșilor 26/1, 75, 77, 9999, Ghidighici 3-5 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.E.Coca 24-30, 45-55, I.Creangă 20/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
5.      Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:
str.Bot Mihai, Buiucani, Dimitrie Cantemir, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Rascruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rarestii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vierul, Zavoiului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
6.      Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:
str.Sf.Gheorghe 23A, Truşeni 999 - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
7.      Chişinău, sectorul Centru:
str. 31 August 55, Bazinului 2-16, 5, Budăi 2/3, 2V, Calea Basarabiei 8, 10/2, 12/1, 12/2, Cărbunari 15/1, Haltei 2, 3, 3/3, 4, 5, 7, 8, 9A, 11, 21, 21/1, 21/2, 21/3, 23, 23/1, 23A, 41A, 41B, str-la Haltei 1-23, 4-22, Ismail 112/1, 112A, Malina Mare 49/1, Negreşteni 1-13, 2-12, Paşcani 5-9, 8, 15-19, Scoreni 4-16, 5-9, Tşbăcăria Veche 2-16, 15, 19, 25 - în intervalul de timp între 12:00 - 18:30, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
str.C.Negruzzi 5 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.C.Negruzzi 6 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8.      Chişinău, sectorul Ciocana:
str.M.Sadoveanu 42/3 - în intervalul de timp între 08:30 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9.      Chişinău, sectorul Ciocana, s.Buneți:
str.Lavanda, Ștefan cel Mare, V.Micle, Buneți - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
10.   Chişinău, sectorul Ciocana, com.Tohatin:
str.Tohatin 999, 9999 - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
11.   Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.C.Stamati 12-16, Ion Doncev 2-22, Moara Roşie 3, 5, Zamfir Arbore 1-7, 2-6, str-la Zamfir Arbore 3/1, 4, 7, 7A - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
12.   Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Stăuceni:
str.Stăuceni 999, 9004 - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13.   Anenii Noi:
s.Delacău - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mereni - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Puhăceni - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Telița - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Țînțăreni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
14.   Cahul:
s.Andruşul de Sus - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Bucuria - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Giurgiuleşti: str.Bez Uliţ, Chişinăului, Comsomoliscaea, Cosmonavtov, Dunaiscaea, Grănicerii, Independenţei, Mecanizatorilor, Mihail Koţiubinschi, Moldova, Molodejnaea, Novaea, Octeabriscaea, Plotnicova, Plotnicova str-la, Pogranicinaea, s.Djurjulesti, Sadovaea, Sadoveanu Mihail, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, Sov.Moldavii, Sovetscaea, Sportivă, Trandafirilor - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 16:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15.   Cantemir:
str.Bucuria, Combatanţilor - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ţiganca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
16.   Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Ceadîr-Lunga: str.Boris Glavan, Boris Glavan str-la, Dimitrov, Dzerjînski, Garaj, Karl Marx, Kuibîşev, Molodejnaea, Oleg Coşevoi, Telman, Volgograd, Zarecinaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Ceadîr-Lunga: str.Ciapaev, Kolhoznikă, Sadovaea str-la, Vladimir Maiacovski str-la, Voroşilov - în intervalul de timp 10:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Congaz: str.Serghei Koroliov, Stroitelnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
17.   Călăraşi:
s.Frumoasa - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Pîrjolteni - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
18.   Căuşeni:
str.Constantin și Elena, Grigore Grigoriu - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cîrnățenii Noi - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Opaci - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Săiți - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Zaim - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
19.   Cimişlia:
str. 8 Martie, Alexandru cel Bun, Barbu Lăutaru, Cetatea Albă, Cimislia, Cîmpiilor, Constantin Stamati, Decebal, Dragoş Vodă, Ion Popuşoi, Maria Cibotari, Maria Cibotari str-la, Mihai Viteazul, Nicolae Iorga, Sfînta Maria, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Traian, Valul lui Trăian, Vasile Alecsandri, Vasile Alecsandri str-la - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Cimislia, Decebal, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 20:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
20.   Criuleni:
str.S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Slobozia-Duşca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:00, pentru conectarea clienţilor noi
 
21.   Hînceşti:
str. 31 August, Alexandru cel Bun, Chișinăului, Asachi, Creangă, Industrială, Lucian Blaga, M.Eminescu, M.Sadoveanu, Mihalcea Hîncu, M.Moraru, O.Goga, S.Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.A.Lăpușneanul, A.Mateevici, șos.Cișmelei, Cosmonavtov, Dragoș Vodă, Izvoarelor, Miciurin, M.Frunze, Mihalcea Hîncu, Testemițeanu, Păcii - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bobeica, s.Dahnovici - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bujor - parţial în intervalul de timp între 08:30 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Caracui - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Crasnoarmeiscoe: str.B.Glavan, Ion Soltîs, str-la Ozernaia, S.Lazo, Țentralinaia - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dancu - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fundul Galbenei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pervomaiscoe - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sărata Galbenă: str. 31 August, Ştefan cel Mare, Grădinilor, Grigore Cotovschi, N.Vatutin, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata Galbenă: str.Grigore Cotovschi, Hînceşti, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Octeabriscaea, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Sfîntul Gheorghe - în intervalul de timp 08:00 - 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sărata Galbenă: str.Sovhoznaia - parţial în intervalul de timp între 08:15 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
22.   Ialoveni:
s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dănceni, s.Suruceni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Țipala - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
23.   Leova:
s.Băiuş - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
24.   Nisporeni:
s.Boldureşti - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
 
25.   Orhei:
str.Plugușorului, Acad.S.Rădăuțan, Eliberării, Haiducul Grozescu, Răzeșilor, Tricolorului - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Morozeni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Neculăieuca - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Slobozia-Hodorogea - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
26.   Străşeni:
str. 31 August, A.Russo, A.Donici, A.Plămădeală, Bucovinei, C.Stere, Mitr.P.Rareș, Mitr.Varlaam, Păcii, V.Cupcea, V.Alecsandri - parţial în intervalul de timp între 09:15 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.M.Eminescu, V.Alecsandri, V.Micle - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciobanca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 20:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cojuşna: str.Alexandru Donici, Burebista, Lomtadze Revaz, Mihai Viteazul, s.Cojuşna, Scorenilor, Vasile Lupu, Ştefan cel Mare şi Sfînt - în intervalul de timp 09:00 - 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Găleşti - în intervalul de timp 11:00 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Lupa-Recea - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
27.   Ştefan Vodă:
s.Carahasani: str.Ceapaev, Gr.Cotovschi, I.Creangă, Molodejnaia, Pobeda - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ermoclia: str. 31 August 1989, Alexandr Puşkin, Avrora, Brejneva, Calinina, Cauşanscaea, Cauşanschii Str-La, Curciatova, Dimitrie Cantemir, Doina, Grigore Cotovschi, Gurienco, Guseva, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Lesnaea, Maslova, Maxim Gorki, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Molodejnaea, Naberejnaea, Pionerscaea, Proletarscaea, S.Ermoclia, Sadovaea, Semenovscaea, Serghei Lazo, Suvorov - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ermoclia: str.Calinina, Cauşanscaea, Grigore Cotovschi, Gurienco, Lesnaea, Pionerscaea, Proletarscaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Purcari: str.M.Gorikii, Purcari - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 19:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Talmaza: str. 27 August, A.Sîrghi, Cotovschi, Izvoarelor, Miciurin, Nistrului, Tcacenco - parţial în intervalul de timp între 09:25 - 17:25, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
28.   Taraclia:
str. 60 Ani ai U.R.S.S., Dimitrov, Donskoi, Fontanaia, Inzov General, Karl Marx, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Şolohov, Minin, Molodejnaea, Nahimov, Novopojarskaia, Ostrovscogo, Partizanilor, Pervomaiscaea, Piotr Ceaikovski, Polevaea, Poştei str-la, Sadovaea, Sadovaea str-la, Serghei Kirov, Serghei Kirov str-la, Şmidt, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Suvorov, Timireazev, Ucraina, Voroşilov - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Fontanaia, Karl Marx - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
29.   Teleneşti:
s.Brînzenii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mîndrești - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11. Întreprinderea își cere scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.

CURS VALUTAR BNM
EUR EUR 19.4633 0.0000%
USD USD 17.1929 0.0000%
RUB RUB 0.2429 0.0000%
RON RON 4.0207 0.0000%
UAH UAH 0.6382 0.0000%
Vezi si alte valute
CELE MAI CITITE 30 zile 7 zile