Logo Realitatea.md

(FOTO) Preliminarii EURO 2020: Moldova a suferit înfrângere în meciul cu Albania

12 Iunie 2019, 10:32 // SPORT

Naționala Moldovei a suferit o înfrângere cu un scor de 2-0, aseară, în meciul cu Albania, în cadrul preliminariilor EURO 2020.

Scorul a fost deschis în minutul 65, de către albanezul Sokol Cikalleshi, iar cel de-al doilea gol a fost parcat de Ylber Ramadani în minutul 92. În următoarea minută acesta a primit un cartonaș galben.

Cartonașe galbene au primit și Cătălin Carp și Igor Armaș.

Naționala Moldovei a repurtat prima victorie în preliminariile Campionatului European 2020 în meciul cu Andorra, pe stadionul Zimbru, unde s-au impus cu un scor de 1-0.

După patru meciuri disputate în această campanie preliminară, echipa Moldovei a acumulat doar 3 puncte și este pe penultimul loc în grupa H cu 2 goluri marcate și 10 încasate.

În următoarea etapă, naționala Moldovei va juca cu selecționata Islandei. Meciul se va disputa pe 7 septembrie la Reykjavik.